Avokatët shpallin grevë pa afat, Berisha i mbështet: Dënoj Hartën e re antiligjore

Avokatet e Shqiperise shpallin greve pa afat!

Te dashur miq, Keshilli i Pergjithshem i Avokatise se Shqiperise vendosi shpalljen e greves kombetare pa afat te avokateve te vendit si akt proteste ndaj Hartes se re te gjyqesorit.

Me kete vendim te drejte sistemi gjyqesor i Edi Rames rikthehet ne vitin 1966, ne te cilin diktatori Hoxha hoqi mbrojtjen e te akuzuarve nga avokate dhe ndaloi kete profesion.

Me greven e tyre avokatet mbrojne te drejten themelore te qytetareve shqiptar per nje proces te rregullt ligjor.

Greva e tyre eshte shembull frymezimi per te gjithe profesionistet, mbare qytetaret shqiptar per mbrojtjen e te drejtave te tyre themelore ndaj abuzimeve te pushtetit monist te krimit dhe droges te Edi Rames dhe pseudoreformes sorosiane te sistemit te drejtesise.

Duke mbeshtetur plotesisht greven pa afat te avokateve te vendit, denoj me ashpersine me te madhe Harten e re antiligjore dhe antikushtetuese te Gjykatave dhe kerkoj anullimin e menjehershem te saj. sb

About Redaksia

Check Also

Berisha: Ne do fitojmë sepse sot jemi në misionin e shpëtimit të Shqipërisë!

Kryetari i PD, Sali Berisha tha në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike se, ne do …

Leave a Reply