Vegla e Ramës kundër protestave të shqiptarëve ndaj regjimit

Deputeti Enkelejd Alibeaj nuk do të marrë pjesë në protestën e 7 korrikut që do të organizojë kryetari i PD, Sali Berisha përballë Kryeministrisë. Ai tha se nuk mund të jetë Sali Berisha shpresa e njerëzve që sot kanë nevojë.

“Nuk mund të jetë Sali Berisha përfaqësimi i atyre njerëzve që sot vuajnë gjithnjë e më tepër. Nuk është ai shpresa e njerëzve.

Përpara se të shkojmë të sheshi, të vijmë këtu dhe të thonë një gjë; cfarë bëhet me fatin e “non grata”-ave të Ramës. Cfarë qëndrimi ka ai për oligarkët e Ramës”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

“Ja ku janë plagët e betejës me horrat”, Noka: Nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë!

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur, Noka, i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 …

Leave a Reply