Chelsea me interesim serioz për transferimin e Ronaldos

Chelsea është duke këmbëngulur për transferimin e Cristiano Ronaldos. Sipas gazetarit nga “The Athletic”, David Ornstein, klubi nga Londra është duke shqyrtuar mundësinë e lëvizjes së portugezit. Nga Manchester United aktualisht thonë se, Ronaldo nuk është në shitje, por interesimi nga Chelsea nuk përjashtohet.

Bisedimet me agjentin e lojtarit, Jorge Mendes, po vazhdojnë – teksa pronarët e rinj të “Bluve”, Boehly dhe Eghbali janë të intriguar nga ideja për të nënshkruar me reprezentuesin e Portugalisë.

Trajneri i Chelseat, Thomas Thuchel, thuhet se, e admiron 37-vjeçarin, por nuk është e qartë ende nëse do ta miratonte transferimin e tij. Sipas Ornstein, do të ketë shumë faktorë që Chelsea duhet të marrë parasysh nëse ideja bëhet një mundësi e vërtetë për të nënshkruar me pesë herë fituesin e “Topit të Artë”.

Financat nuk janë një pengesë për londinezët, teksa kyçe thuhet se do të ishte edhe dëshira e Tuchelit. Është ende e paqartë nëse edhe qëndrimi i Manchester Unitedit do të ndryshojë, pasi “Djajtë e Kuq” do të duhet të hyjnë në bisedime me një rival si Chelsea.

Kontrata e Cristiano Ronaldos me “Djajtë e Kuq” skadon më 30 qershor 2023. Në marrëveshje ekziston edhe opsioni për të vazhduar bashkëpunimin edhe për një vit më shumë.

About Redaksia

Check Also

Golat e Asanit dhe Asllanit në garë për më të mirin në kualifikimet e Euro 2024

Super-golat e Jasir Asanit dhe të Kristjan Asllanit janë futur në mesin e më të …

Leave a Reply