Llogaraja në flakë prej 3 ditësh, vatrat e zjarrit përhapen me shpejtësi në Malin e Çikës

Vatrat zjarrit në Malin e Çikës, po përhapen me shpejtësi. Si rrjedhojë e erës së fortë, zjarri ka avancuar duke u afruar zonës së Llogarasë dhe po zbret në pjesën e poshtme në Kondraqe.

Megjithëse gjendet disi larg saj, rreziku mbetet konstant.

Grupet e emergjencës ndodhen në terren duke bërë monitorimin e situatës, por mbetet e pamundur ndërhyrja nga toka për shkak të terrenit të vështirë.

Ndërhyrj nga ajeri nuk ka patur deri më tani dhe pse jemi në ditën e tretë që zjarri vazhdon të jetë aktive dhe me përmasa edhe më të mëdha.

About Redaksia

Check Also

Gazetarja denoncon skandalin tjetër/Drejtorët i dhanë vetes tenderin për prishjen e 22 pallateve

Ola Xama ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku foli …

Leave a Reply