Guardia di Finanza në ndjekje të një skafi në Vlorë, dyshohet se transporton drogë

Guardia di Finanza është duke kryer një operacion në brigjet e Vlorës. Mësohet se prej 60 minutash, GdF është vënë në ndjekje të një mjeti lundrues në afërsi të grykëderdhjes së Vjosës.

Bwhet e ditur se, operacioni po ndiqet nga ajri dhe nga deti. Guardia di Finanza ka kërkuar edhe bashkëpunimin e policisë shqiptare për finalizimin e këtij operacioni antidrogë.

About Redaksia

Check Also

Gazetarja denoncon skandalin tjetër/Drejtorët i dhanë vetes tenderin për prishjen e 22 pallateve

Ola Xama ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku foli …

Leave a Reply