Berisha: Fuqia e Soros-it është e pakufishme, por shqiptarët dinë ta dallojnë të vërtetën

Fuqia e George Soros është e pakufishme. Nuk jam unë këtë që e them këtë. Janë me qindra dhe më shumë, politikanë, ligjvënës dhe të tjerë. Vetëm në Europë, ai ka insistuar 18 miliardë euro në opinione.

Kështu që lidhjet e Edi Ramës me Sorosin janë shumë të njohura. Por fati i madh, se shqiptarët pavarësisht nga kjo, siç e keni parë ju vetë, kanë vlerësuar qëndrimin tim.

Jo se ata janë antiamerikanë, por problemi është se kur shtrohet çështja mes të vërtetës dhe gënjeshtrës, ata do zgjedhin të vërtetën. Ata besojnë se kjo i afron me Amerikën, nuk i distancon.

Kjo i distancon nga mafia e Sorosit, jo nga vlerat e Amerikës. Nuk mund ta konceptoj ndryshe mbështetjen në rritje të tyre ndaj meje dhe PD-së.

About Redaksia

Check Also

Video/ Ky është hoteli 80 milionë euro i Erion Veliajt në Durrës!

Zbulohet hoteli luksoz 80 milionë euro i kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në …

Leave a Reply