Berisha: Kruja nën flakë, Rama dhe ministrat e tij vazhdojnë pushimet!

Kryetari i PD, Sali Berisha, ka ngritur zërin sot për situatën alarmante që kanë shkaktuar zjarret në Krujë, ndërkohë që asnjë reagim nuk ka nga qeveritarët.

“Kruja nën flakët e zjarrit, qeveria vazhdon pushimet – denoncon Berisha në Fb. – Këto pamje vijnë nga Kruja ku zjarri po drejtohet pranë banesave duke rrezikuar jetën e qytetarëve, ndërkohë që zjarrfikëset nuk shihen gjëkundi dhe qeveria po shijon jetën luksoze pranë detit.

Këta njerëz të papërgjegjshëm e të paaftë e kanë lënë vendin në mëshirë të fatit, duke detyruar qytetarët të vendosen përballë rrezikut me mjete rrethanore.

Kjo situatë alarmante e zjarreve ka qenë prezente prej 2 muajsh, por Edi Rama dhe ministrat e tij kanë qenë të zënë duke shijuar pushimet me paratë e popullit shqiptar”, nënvizon lideri i PD.

About Redaksia

Check Also

Afera e inceneratorëve/ Gjiknuri “spiunon” Ahmetajn në SPAK për të shpëtuar veten

Nga Boldnews.al Nëse ndokush do të provojë shoqërinë që kanë politikanët me njëri-tjetrin, ka një metodë …

Leave a Reply