Ekspert në vjedhje/ Berisha publikon mesazhet e qytetarëve dixhitalë për Gonxhen

Disa mesazhe nga qytetaret dixhital per Blendi Gonxhen, ekspert ne vjedhje!

Blendi Gonxhe, ekspert i vjedhjeve me rikonstruksione!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

– Pershendetje Doktor! Uroj te jeni mire. Me sa duket moto e Rilindjes eshte shkatro dhe vidh nepermjet tenderit. Pa mbushur as 1 vit nga rikinstruksioni i godines se Drejtorise Rajonale te Sherbimit te Transportit Rrugor Tirane ose sic quhet rendom Drejtoria e Patentave, Blendi Gonxhe me sa duket ka vendosur te vjedhi perseri. Fillimish ishte godina e kontrollit fizik e cila gjasme u rikonstruktua. 2 muaj zgjaten punimet dhe rezultati ishte spektakolar. Asnje ndryshim pervec ndryshimit te vendeve te mobiljeve. Tani e ka radhen ndertesa e regjistrimit e cila u be e re ne gusht dhe u perurua me tam tame. Tani u prish perseri dhe qytetaret jane te detyruar te rrine ne radhe dhe te marrin sherbim si sardele ne nje salle te improvizuar vetem per arsyen se eshte vendosur te vidhet perseri me tender.

– Pershendetje Doktor. Desha tju Informoja per dicka qe pritet te ndodhe tek drejtoria rajonale e sherbitit te transportit rrugor ne Tirane. Po pergatitet vjedhja e radhes nga Belinda dhe Blendi Gonxhe. Nuk ka as nje vit qe u rikonstruktua godina e drejtorise, tani kane njoftuar qe do ta rikonstruktojne perseri. Verifikojeni tek faqja e dpshtrr ne fb. Gjasme kane bere disa lejtesira te vogla ne lidhje me lejet e drejtimit dhe qarkullimit dhe po i shesin si reforma te medha.

Besoj se jane per te hedhur hi syve qe te mos shikoje njeri megavjedhjen.

Godina eshte shume funksionale keshtu sic edhte dhe pothuajse e re. Vjet u be nga fillimi madje dhe me peme te reja qe pamvaresisht se u moren leket nga buxheti i shtetit, u paguan dhe nga punonjesit e thjeshte sepse keshtu ju tha ish drejtori(njeri i Blerina Gjylametit) dhe nuk u ndien se i kercenonte me heqje nga puna.Tani si duket duan te vjedhin prap.

– Ky eshte sherbimi Hajdut Gonxhe!

Per te mbushur xhepat nje sherbim qe me pare merrej per 15 minuta tani zgjat 6-8 ore!

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb

Pershendetje Doktor!Ju uroj gjithe te mirat!Desha tju shkruaja per nje problem ketu te drejtoria e patentave ne Kashar.Pasi mbaroi pune me rikonstruksionin per here te dyte brenda vitit Blendi Gonxhe shpiku nje menyre tjeter percte vjedhur.Instaluan nje program te ri per kontrollin fizik dhe regjistrimin e mjeteve(flitet per program 3 milion euro dhe kosto mirembajtje rreth 10 miljone leke te vjetra ne muaj).Procedurat me perpara zgjasnin 15 minuta kurse tani njerezit po torturohen nga 6-8 ore ne dite pa folur per trafikun e renduar deri te QTU.Te gjitha keto vetem nga makuteria e ketij drejtori qe ka vendosur rekorde per shumat dhe menyrat si po abuzon me kete institucion.Po ju mis dhe nje foto te nje dite normale ketu te drejtoria.

– Duke ndjekur Opinion!

Edvinin e mbrojne vetem hajdutet!

Miq, Gonxhe eshte njeri nga hajdutet me te paskrupullt!

Ai eshte Drejtor i Pergjithshem i Sherbimeve te Transportit Rrugor dhe me kompanine e tij private ka fituar 136 transaksione nga Thesari i Shtetit.

Por ai eshte dhe pronari aktiv i kompanise se tij private Albarent, e cila ofron cdo sherbim trasporti rrugor ne mbare vendin dhe jashte tij.

Ai si lubi fiton cdo tender dhe nga viti 2014 ne vitin 2019 Kompania e Gonxhes se Korrupsionit ka te disbursuara nga Thesari i Shtetit 136 transaksione nga kumbaret dhe ndrikullat e narkoinstitucioneve.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital dhe shikoni linqet e 136 transaksioneve te bera nga Thesari i Shtetit per kompanine ALBARENT te Gonxhe vjedhesit. sb

– Gonxhe diga”, edhe akullore, edhe çokollate!

###

#Blendi Gonxhja eshte Drejtor i Pergjithshme i Sherbimeve dhe Transportit Rrugore per Shqiperine njeherazi pronar aktiv i kompanise “ALBARENT”! Kjo kompani ofron cdo sherbim te transportit rrugore dhe jo vetem ne gjithe Shqiperi! Pra drejtori transporteve ne shtet ka edhe nje kompani transporti ne private! Ky eshte konflikt i paster interesi, morali e ndoshta edhe ligjor! Ne fakt nuk duhet çuditur se shume “Rilindas” ne pozita shteterore kane edhe kompani private aktive ne disa raste me te njejtin objekt duke perfituar miliona nga taksat e qytetareve! Fenomen perserites!

#Ti kthtehemi “Gonxhe diges” dhe kompanise se tij “Albarent” e cila cdo dite merr para nga taskat e qytetareve per “sherbimet” e ofruara per institucionet ne vend! Thene ndryshe qe pas emerimit ne poste drejtuese te “Gonxhe diges” kompanise i jane shtuar pagesat nga institucionet e ndryshme, thuajse te gjithe ministrite ne vecanti Mbrojtja, Jashtme, Mjedisi-Turizmi, Kultura, Arsimi, Kuvendi e shume agjenci shteterore! Nga keto agjencite, kampion ishte Agjencia e Kombetare e Planifikimit te Territorit!

#Sipas te dhenave nga #SpendingDataAlbania# komapania ALBARENT e “Gonxhe diges” ka perfituar mbi 22.3 milione leke te reja! Me tender apo pa tender, si u zgjodh vetem kjo kompani sherbimi etj etj, kete duhet ta thone institucionet qe i kane paguar faturat kesaj kompanie! Keto para i ka perfituar kompania e drejtorit ”Gonxhe diga” qe pretendon se shume Gazetare jane “specialista ujesjellsi” e ushqehen nga e njejta kusi apo kazan qEveritare:

#Gjate 2014 institucionet i kane paguar 25 transaksione kompanise “Albarent” me vlere 2.995.268.00 leke te reja!

#Janar 2015 deri Dhjetor 2018 institucionet i kane paguar 93 transaksione kompanise “Albarent” me vlere 13.867.655.00 leke te reja!

#Janar 2019 deri Mars 2020 institucionet i kane paguar 18 transaksione kompanise “Albarent” me vlere 3.102.221.00 leke te reja!

###

#Amanet, kujdes kur e si e ha okllain”

P.S. Fotot dhe linqet ku ndodhen keto fakte!

http://spending.data.al/sq/treasury/index/perf_id/588

http://spending.data.al/…/list/year/2014/perf_id/ALBARENT

http://spending.data.al/…/list/year/2015/perf_id/ALBARENT

http://spending.data.al/…/list/year/2019/perf_id/ALBARENT

http://opencorporates.al/sq/nipt/k92108006a

Thesari 2012-2013 – Open Spending Albania

metaDesc

spending.data.al

– Doktor desha te denoncoj drejtorine ku drejton Blendi Gonxhe .

Per Blendin nuk ka problem qe shefi i patentavete te teorise ne Tirane shfaqet ne 1 vidio seksi qe po qarkullon kohet e fundit ne internet dhe per kete e di e gjithe drejtoria ashtu si dhe z.Blendi (vidio te tilla ky person realizon shpesh dhe i ka te zakonshme dhe krenohet duke ja demostruar miqve te ti .

Nuk ka problem per z.Blendi qe ky individ njihet mire nga te gjithe si nje maniak seksual madje ofron dhenien e testit te torise ne kembim te favoreve seksuale ?

Nuk ka problem per z.Blendi qe Task Forca e antikorrupsionit te Kryeministrise ne fillim te 2018 la detyren per heqjen nga puna te ketij individi por z .Blendi perseri e mbrojti .

Bledi e mbron sepse mbron skemen e tij korruptive ku ne kte skeme ky person eshte taksambledhesi i parave te korrupsionit ne Tirane prandaj nuk ka nderrmarre asnje mase ndaj tij dhe ka fshehur koken duke menduar se ka fshehur trupin dhe turpin. Nderkohe shefi vazhdon te krenohet sikur pamoraliteti i shfrenuar i tij te ishte vlere ,ne vend qe te kishte dhene doreheqjen dhe te fshihej ballafaqimi me koleget (Ndoshta ky eshte morali i punonjesve qe kerkon Blendi)

About Redaksia

Check Also

“La Repubblica”: Kush është avokati i narkotrafikantëve pas paktit 1 miliard euro Rama-Meloni

Gazeta e njohur italiane La Repubblica ka shkruar një artikull për marrëveshjen mes Italisë dhe …

Leave a Reply