Babëzia e shfrenuar e Rakip Sulit

Flamur NOKA

Kryebashkiaku i emëruar i Kamzës i ka kërkuar Këshillit Bashkiak të miratojë një fond mbi 221 milionë lekë të vjetra për të marrë me qira 6 automjete për nevojat e vartësve të tij, për vetëm 3 vjet përdorim dhe më pas t’i kthehen përsëri pronarit. Kipja ka hedhur idenë se shkon më lirë t’i marrësh me qira sesa t’i blesh, ndërkohë që me një shpenzim të tillë mund të blihen 10 makina.

Ky propozim korruptiv i Rakip Sulit do të bënte krenar edhe grykësin Erion Veliaj, që njihet për skema të tilla hajdutërie.

Për më tëpër, Bashkia Kamëz e njofton këtë propozim të Sulit si fakt të kryer, ndërkohë që Këshilli Bashkiak nuk ka asnjë vendimmarrje të shprehur. Rakip Suli, për nga babëzia, kryeson bindshëm renditjen e rilindasve të Ramës.
Vjedhje dhe vetëm vjedhje!
Vetëm hajduti e quan vjedhjen punë.

About Redaksia2

Check Also

Durimi ka një kufi, le të lëshojmë përpara zemërimin e ligjshëm për shpëtimin e Tiranës!

Lideri i opozitës, Sali Berisha, iu drejtua qytetarëve për të lëshuar përpara atë që e …

Leave a Reply