Qytetarët “masakrojnë” Ramën: Je vrasës i pashpirt!

Qytetarët kanë dënuar ashpër mesazhet cinike që kryeministri Rama ka shkruar në rrjetet sociale, një ditë pas  tragjesise së Himarës. Ata shprehen të zemëruar nga reagimi i shefit të qeverisë shqiptare, i cili përpiqet te justifikohet për ngjarjen dhe tha se sezoni turistik është i organizuar. Ky reagimi nga irritur qytetaret.

Por kryeministri ka zgjedhur që për këtë ngjare të rëndë të reagojë në rrjetin social twitter, duke shmangur facebookun, reagimet e qytetarëve kanë qënë të shumta. Në reagimet e tyre qytetarët shkruajnë se shteti është përgjegjes për vrasjen e te miturës në bregdet, dhe i kërkojnë që minimumi që duhet të bëjë është të kërkojë falje publike dhe te dorëhiqet.

Qytetari 1Kodi moral është të dorëhiqesh njëherë ë mirë dhe të marrësh përgjegjësitë morale, politike dhe ligjore.  Duhet të japësh llogari për pasigurinë në jetën e shqiptarëve. Ai fëmijë u vra nga mosfunksionimi I shteit dhe ti je vrasës.

Qytetari 2. Vrasja e Jonada Avdia është e pashlyeshme nga drejtësia, vrasje që do mbes në shekuj nga autor I këtij shteti

Qytetari 3. Je përgjegjesi numër 1, sidomos kur mbron të paaftët që ke zgjedhur për të bërë punët

Qytetari 4. Sjella juaj prej kafshe, hajduti, krimineli, është pasqyra e vërtetë e qeverisë tuaj, ministrave, policisë.

Qytetari 5. Meriton të varesh në sy të popullit për atë jetë të humbur. Pale na bën edhe leksione mbi politiken ti vrasës i pashpirt

Qytetari 6. I dashur kryeministër, gaboheni, ky ka qenë sezoni me skandaloz që kam parë me një arrogancë të shtuar që sdi të them

Qytetari 7. Turp nuk keni. Ky është sezoni me i dështuar në kaq vite në Shqipëri. Kjo gjë ndodh për shumë faktorë, por ai më  kryesori është pasiguria e jetës së qytetarëve

Qytetari 8. O hipokrit, ky është sezoni me i përgjakur në historinë e Shqipërisë

Të indinjuar nga indiferenca e shefi i qeverisë, qytetarët shprehen se Rama edhe në këto memente bën gangsterin ndërsa theksojnë se ai ka humbur sensing e realietit.

About Redaksia

Check Also

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar …

Leave a Reply