Berisha: Aty ku djegin plehrat, do djegim qeverinë e tij

Kryetari i PD, Berisha deklaroi sot se epiqendër e betejës opozitare do të jetë çështja e djegësave.
“Opozita e ka shpallur armik Edi Ramën dhe nuk e lëvizim atë”,tha Berisha. “Kjo është një periudhë ku ai vazhdon me metodat e tij grabitqare, kjo nuk do thotë se kemi hequr dorë nga beteja.
Ne do mobilizohemi dhe do i japim atij atë që meriton. Epiqendër e betejës sonë do jetë çështja e djegësve. Ky zotëri ka firmosur në kundërshtim me ligjet e vendit tenderin me negociata të mbyllura, tenderin për vjedhje.
Ky është përgjegjësi numër 1.
Ky nuk mund të shpëtojë, ky i ka kohërat e numëruara. Djegësit aty ku djegin plehrat, do djegin qeverinë e tij”,u shpreh Berisha.

About Redaksia2

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply