Islami: Miq, reagoni për të shpëtuar vendin e rrezikuar!

Kastriot ISLAMI

Miq te nderuar… reflektoni sa me gjate dhe sa me shune per te shpetuar vendin qe eshte ne rrezik te paimagjinueshem qe nuk ka qene asnjehere me pare qe prej me shume kohesh… mos e merrni me lehtesi te ardhmen e kombit tone dhe as te femijve tuaj… apatia e pergjkthshme mund te na shnderroje ne individe apatride pra te gjitheve se bashku e vec e vec e nje popull te varfer dhe te nxitur per te emigruar por te pamundur per te reaguar… e ne fund fare pa atdhe…duhet qe seicili te kuptoje per rolin e madh qe ka vecas dhe ne te gjithe bashke dhe per me teper duhet te.ndergjegjesohemi se eleminimi i ketij rreziku te madh eshte vetem detyra jone sepse ne kete bote sic ka thene nje figure e rendesishme globale “nuk ka miq por vetem interesa” qe ndryshe dk te thote se cdo popull ben gjothcka deri sakrifica madhore per mbrojtjn e interesave te vendit te tij… ne keto momente interesat shqiptare jane dukshem te rrezikuara; disa e shohin dhe disa nuk e shohin kete realitet te hidhur! Miqte e mi degjoni me te mencurit dhe ndergjegjesohuni per te verteten. Do te kisha deshire te madhe ta isha plotesisht i gabuar! Ishallah jam i gabuar!

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply