Berisha: Porti i Durrësit, Port i NATO-s dhe BE-së nuk mund të ndryshojë destinacion

Kryetari i PD, Sali Berisha gjatë konferencës për mediat, në lidhje me aferën e portit të Durrësit, ka deklaruar se ky është porti i një vendi të NATO-s dhe BE-së. Berisha tha se, nuk mund të ndryshojë destinacioni i portit, pa marrë më parë miratimin e NATO-s dhe BE-së.

“Përveç kësaj, Porti i Durrësit është port i një vendi të NATO-s dhe BE-së, porti i një rëndësie strategjike.

Ndryshimet e destinacionit të të cilit nuk mund të bëhen pa një miratim të NATO-s dhe BE-së. Por Rama nuk njeh normë, kufi.

Ai tani ëndërron veten multimiliarder dhe gjithçka bazuar në vjedhjen e pasurive publike të shqiptarëve”, u shpreh Berisha.

About Redaksia

Check Also

Kërkohet dyfishimi i çmimit të biletës së urbaneve

Operatorët kryesorë të transportit urban ngrenë shqetësimin e mosstabilizimit financiar të sektorit e ndikuar nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published.