Vrasjet mafioze në Panaja/ Berisha: Bandat e shtetit bëjnë ligjin, Policia rreshton suksese

Kryetari i PD, Sali Berisha ka reaguar pas vrasjeve mafioze në Panaja të Vlorës. Berisha shkruan në një postim në Facebook se, rendi dhe siguria janë në duart e bandave pasi ato kontrollojnë në çdo qelizë shtetin dhe bëjnë ligjin.

Postimi

Në Panaja u ekzekutuan në mënyrë mafioze dy persona. Vrasësit si zakonisht u larguan në drejtim të paditur. Dënoj ashpër aktin e shëmtuar të vrasjes tyre. Ngushëllime familjeve të viktimave.

Miq, tre qytete u përgjakën me katër të vrarë në 12 orë. Pas Sarandës dhe Elbasanit, në mëngjes u përgjak Vlora në Panaja. Rendi dhe siguria janë në duart e bandave pasi ato kontrollojnë në çdo qelizë shtetin dhe bëjnë ligjin.

Policia rreshton suksese. sb

About Redaksia

Check Also

Gjykata nuk lejon ekstradimin në Spanjë të biznesmenit që merr tenderat e qeverisë

Gjykata e Apelit ka vendosur “arrest shtëpie” për Nikolin Janina. Ai akuzohet si koka e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.