Vlora në flakë, sipërfaqe të madhe me shkurre digjen, asnjë ndërhyrje nga shteti

Situata me flakët në Vlorë vijon të përkeqësohet. Vatrat e zjarrit në Llogara po përhapen me shpejtësi nga era. Zjarrfikësit nuk mund të ndërhyjnë për shkak të terrenit. Por edhe nga ajri qeveria s’ka ndërmarrë asnjë hap për ndërhyrje.

Kodrat e Llogarasë janë përfshirë nga flakët prej mesditës së sotme ndërsa zjarri vijon të përhapet me shpejtësi.

Një tjetër vatër zjarri është ndezur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Mësohet se një sipërfaqe e madhe me shkurre po digjet në zonën e Nartës.

S’është hera e parë që qeveria dështon të shuajë flakët ndërsa shpeshherë është dashur ndihma e grekëve për të fikur flakët.

About Redaksia

Check Also

Dokumentat e hakerave, dy ministra dhe dy deputetë të Ramës kontigjentë krimi

Spiropali, Peleshi, Kodheli dhe deputeti tjetwr i PS Luan Duzha janë kontigjentë krimi sipas dokumentave …

Leave a Reply

Your email address will not be published.