Gafa e SPAK!

Artan MANUSHAQE

SPAK meret me nje “j” te Ilir Metes, nga META ne METAJ. Kjo “J ” ka 32 vjet e deklaruar e para e dyta standardi qe ndjek SPAK eshte se vete si e pranon kete fakt, ku ne nje shkrese drejtuar Gjendjes Civile e quan Ilir Metaj kurse te shkresa drejtuar KQZ i drejtohet Ili Metaj ( Meta ), dmth edhe ata vete s’dine ku ta kerkojne gjilperen ne kashte!

Tani le te meremi pak me anen ligjore, eshte fakt publik qe Ilir Meta njihet edhe si Ili Meta pasi ka qene President, Kryeminister, zvkryeminister, Kryetar Kuvendi, Minister, Deputet pergjate ketyre 32 viteve, ku dhe ka firmosur ne emer te shtetit.

Meqense SPAK do te meret me nga Meta ne Metaj, le te meret, por ” j ” nuk prodhon asnje fakt penal, nuk ka as motiv as qellim pasi as pasoje lidhur me ate qe ka qejf SPAKU dhe partia, per te gjetur deklarim te rreme.., vete SPAK prezumon qe eshte edhe Meta edhe Metaj, pra eshte ne dijeni te ketij fakti. Nuk ka veper penale pasi mungon fakti penal.

Sot SPAK nxitoi me shume per te bere show-un e radhes duke treguar qartesisht se kallzuesi i nje krimi si inceneratoret i duhet te mbyllur goja, goditur e proceduar ashtu sic ka ndodhur keto vite me zerat e lire.

40 milion euro i kapem qeverise Edi Rames, Damian Guruse me Unaze te Re ne 2018, dhe e dini ke futen ne burg? Futen djemte e Unazes se Re te opozitarizmit dhe zerat e lire. Mbi 1000, procedime, ndalime, akuza, dhe futje ne burg per rinine shqiptare vetem se kerkoi drejtesi, po keshtu me dosjen 184 dhe 339, ku prokurorin e hoqen me vetingun e partise pse kapi qeverine duke vjedhur e manipuluar vota ne Diber e Shqiperis.

Po keshtu ka ndodhur me opoziten keto vite ku ska ngelur njeri pa u ndaluar e proceduar nga ky rregjim autokratik, kriminal e tradhetar.
Miliardat e inceneratoreve kane kapur drejtesine e cila eshte futur nen sqetullen e rilindjes dhe Sorrosit qe kontrollon nga Beogradi pushtetin ne Shqiperi me nje tradhetar si Edrama.

Estabilishmenti antishqiptar serbosorrosjan do te shkaterroje Kombin Shqipetar, pikerisht keto dite qe do te vendoset reciprociteti per disa masa te Kosoves me Serbine, bejme publike nje ” procedim ndaj Ilir Meta ” per nje “j” nderkohe mali me mbi 400 milion euro afere kriminale vazhdon ende dhe SPAK nuk e sheh.
Fallcifikimi i dosjes se Autoritetit te Dosjes apo kjo loja tjeter per “j” per deklarimin e “rreme” tregojne sulmin e serbosorrosjaneve me Ramen ne krye se kushdo nga ne dje,sot, neser s’mund te ngrej koke persakohe je kunder Rames dhe axhendes shpopulluese e coptuese te Kombit Shqipetar.
Ilir Meta dhe Doktor Berisha kane lene pa gjume estabilishmentit antishqiptar me ne krye hysmeqarin shqipfoles e gjakprishur te tyre ketu edhe per pak kohe, se ju prishen planet per kontrollin e Shqiperise nepermjet kontrollit te opozites dhe opozitarizmit.

Kush kenaqet me sulme shtrigash te paligjshme e antishqiptare te mos kete shprese se do i eci karriera, do ti garantohet, prona, familja, lirite e te drejtat ne kete vend.
Perballe kemi nje rregjim sa te kapur nga krimi i organizuar por edhe nga estabilishmentit antishqiptar ku nepermjet goditjeve te “drejtesise” do te gjunjezoje opoziten e ta vere nen kontroll, gje qe s’ben me vaki sipas mendimit tim.

Opozitarizmi eshte futur ne ate qe quhet prcesi ortek, dhe topi vetem do rretullohet dhe do masivizohet edhe me shume!
Llogoret jane ndare, nga nje ane tradhetaret me regji, e nga ana e shendeteshme shqiptaret !

About Redaksia2

Check Also

Kim-Ramës: Kush e ka në dorë këtë vend, kriminelët apo qytetarët?

CFARE THA AMBASADORJA KIM PAK DITE ME PARE Yuri Kim: Mendoj se Shqipëria ka një …

Leave a Reply

Your email address will not be published.