Gjyqi/ Dëshmia e ruses: Shërbimet ruse tentuan të më rekrutonin, nuk pranova

Në sallën e gjyqit, rusja Svetlana Timofoeva e cila dyshohet për spiunazh ka mohuar përfshirjen e saj dhe lidhjen me inteligjencën ruse. “Balkanëeb” raporton se rusja ka thënë se shërbimet e inteligjencës ruse kanë tenuar ta rekrutojnë, por nuk e kanë rekrutuar pasi nuk ka pranuar.

Po ashtu, në sallën e gjyqit, ajo ka insistuar se është bloggere e se ka fotografuar uzina ku janë prodhuar armë dhe zona që kanë të bëjnë me reparte ushtarake në shumë vende të botës.

About Redaksia

Check Also

SHISH përgjoi blerjen e votave në Kukës me tenderat fiktiv të OSHEE, Rama…

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë sot një denoncim publik, duke lëshuar akuza për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *