PL denoncon pagesën 70 mijë euro në aferën e inceneratorëve, SPAK presion Metës

Koordinatorja e Luftës Anti Korrupsion, Briseida Shehaj në një konferencë për mediat publikoi denoncimin e radhës sa i takon incenratorit të Tiranës.

Ajo tha se ndonëse u bënë 70 mijë euro pagesa nga shtetit dhe privati, u ble një pajisje e përdorur.

“Bëjmë publike një kontratë që është lidhur mes kompanisë italiane dhe Integrate Energji, që ka në thelb blerjen e një impianti të përdorur. Ne paguajmë dhjetra mln euro, ku kompania mori 70 mln euro pagesa nga shteti dhe privati dhe blen pajisje ë përdorur. Kontrata u bë në 17 shtator të 2020-ës.”, tha ajo.

About Redaksia2

Check Also

Meta: Jam optimist për fitoren e opozitës, 80% e shqiptarëve tashmë janë në opozitë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ftuar në emisionin ‘A Show’ me Adi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.