Akt kriminal në mes të Tiranës!

Nga Dritan KABA

Vajza që shkon me brekë në dasëm na paska sjellë në Tiranën e antikomunizmit yllin komunist mbi shqiponjë duke përdhunuar dhe rishëmtuar FLAMURIN e shqiptaëeve.

Me atë yll lidhen mijëra viktima, jetë të përfunduara të varur në litar apo pushkatuar.

Me mijëra familje të internuara!

Miliona ditë burgu apo internimi.

Mijëra të rinj e të reja që humbën jetën internimeve, burgjeve, iu prenë ëndrrat, e ardhmja iu bë e zezë. U vranë kufijve të Shqipërisë dhe u tërhoqën zvarrë të lidhur me tela me gjemba këmbë e duar.

Është të sjellësh flamurin e ndarjes së Shqipërisë nga Kosova.

Janë me qindra shqiptarë të Kosovës që kanë vuajtur burgjeve të komunizmit. Sakrificat e tyre kjo që del me brekë vërdalëe i poshtëron, i ëerçmon, i baltos.

Nuk ka asgjë artistike në këtë mes, veç shkeljes së gjakut të atyre mijëra viktimave.

Të sjelllësh yllin komunist në mes të Tiranës, është të pështysh në fytyrë një e nga një të gjithë shqiptarët që duan lirinë e demokracinë!

E çfarë mund të presesh tjetër nga një pjellë e ndyrë që nuk respekton Zotin si mund të respektojë vuajtjet dhe jetët e humbura në 45 vite komunizëm.

Lëtyrë e ndyrë marksiste. Plehër që më bën të vjell sa herë dikush do më detyrojë të dëgjojë muzikën e saj.

TURP, TURP, TURP!

P.S. as më intereson fare në ishte apo jo në koncert. Kush e solli. Ajo edhe i jati janë organizatorët e këtij akti kriminal në mes të Tiranës.

Që është një leftiste idiote për këetë nuk kisha asnjë dyshim, por me këtë kaloi çdo cak!

Nuk i kuptoj ata këngëtarë që hipën në skenë e kënduan pas këtij akti përdhoës të flamurit. Janë njësoj fajtorë që nuk e braktisën aë skenë.

About Redaksia

Check Also

Thirrja e Berishës: Të shpëtojmë Tiranën, të premten…

Kryetari i PD Sali Berisha u ka bërë thirrje sot qytetarëve për të shpëtuar Tiranën …

Leave a Reply