Tërmeti i shkatërron shtëpinë, Rakip Suli i falsifikon firmën!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Kamza, i cili shkruan se, shtepia i ka dalë pa e banushme nga termeti i 21 shtatorit, por deri tani nuk është marrë asnjë masë nga bashkia dhe as nga njësia administrative, ndërsa shtëpia dita ditësa po zë brenda. Ai shkruan se, ka dy vite që dergon kërkesa kryebashkiakut Rakip Suli për t’i ndertuar shtepinë ose të tërheqë fondin, por nuk ka amrrë asnjë përgjigje.

Postimi

Tërmeti i shkatërron shtëpinë, Rakip Suli i falsifikon firmën!

Lexoni mesazhin e qytatarit dixhital.

Për dijeni të gjithë banorëve të Kamzës dhe Paskuqanit.

Pershendetje doktor. Jam nje qytetare qe banoj ne kamez zona paskuqan1, shtepia ime ka dal pa e banushme nga termeti i 21 shtatorit por deri tani nuk eshte marr as nje mas nga bashkia as nga njesia administrative shtepia dita dites po me ze brenda.Kam 2 vite qe dergoj kerkesa Z.Rakip sulit per te me ndertuar shtepin ose te terheq fondin Z.Rakip suli nuk me pergjigjet fare , jam paraqitur çdo jave dhe çdo muaj ne bashki dhe nuk me del per sqarim sepse esht I vetedishem aktin qe ka keyer ne vitin 2020 jam perjashtuar nga lista e termetit pa me ven dijeni mua un jam lajmeruar nga posteri me daten .3 gusht 2022 jam paraqitur ne bashki dhe kam marr nje pergjigje nga teuta cami se un paskem shkruar nje leter qe nuk dua ta ndertoj shtepin un nuk kam shkruar dhe nuk kam firmos qe nuk dua ta ndertoj shtepin,ka firmos Z.Rakip suli dhe Eduart bodini dhe teuta cami kam derguar 3 kerkesa Z.Kryeministrit dhe nuk me eshte pergjigjur jam drejtuar Z.Eduart bodini atministratorit njesise paskuqan per nje vertetim me shkrese dhe me goje nuk me eshte pergjigjur madje duke me mbyll zyren, ju lutem qe ky mezash tu ju prcjellet te gjith banorve kamzez dhe paskuqanit qe te dallojn fare leht fytiren e kryetarit Z.Rakip sulit!

About Redaksia

Check Also

“La Repubblica”: Kush është avokati i narkotrafikantëve pas paktit 1 miliard euro Rama-Meloni

Gazeta e njohur italiane La Repubblica ka shkruar një artikull për marrëveshjen mes Italisë dhe …

Leave a Reply