Ndodhi ajo që kishim paralajmëruar, “Rilindja” boshatis Zyrat e Kadastrës Tropojë

Nga Isuf ÇELAJ

Ndodhi ajo që kishim paralajmëruar,

Rilindja boshatisë Zyrat e Kadastrës Shtetërore të rrethit Tropojë duke i transferuar ato për në Kukës!!!!!

I vetmi shërbim që kishte mbetur pa u mbyllur edhe këtë e mbylli hakmarrja politike dhe persekutimi i bandës së Rilindjes ndaj banorëve të rrethit më të varfër të Shqipërisë vazhdon!

Turp për ata që sot drejtojnë rrethin e Tropojës të cilët janë bërë palë me ata që nga Tirana dirigjonë planet e shpopullimit dhe hakmarrjes politike ndaj banorëve fisnik të Malësisë Gjakovës,duke mos bërë asnjë reagim për këto veprime arbitrar, në dëm të interesave të qytetarëve!!!

Ajo që u garantojmë banorëve të Tropojës është se me ardhjen e PD në qeverisjen e vendit të gjitha shërbimet e transferuara jasht Tropojës do t’u kthehen aty ku kanë qenë historikisht

About Redaksia

Check Also

Berisha i kujton Yuri Kim çfarë ndodhi në ’97: Një ambasadore u largua, por jo SHBA

Kryetari i PD, Berisha i kujtoi ambasadores Yuri Kim se nuk ka pasur asnjë ndërprerje …

Leave a Reply

Your email address will not be published.