Berisha-Ramës: Vetëm albanofobëve anti-shqiptarë gjuha shqipe iu duket e çuditshme

Kryetari i PD, Sali Berisha ka reaguar ndaj kryeministri Edi Rama, cili teksa fliste në Beograd në kuadër të Ballkanit të Hapur e quajti gjuhën shqipe, një gjuhë të çuditshme.

Berisha ka publikuar videon me fyrtjet e Ramës dhe e quan atë një albanofob antishqiptar.

“Vetëm albanofobëve anti-shqiptar gjuha shqipe iu duket e çuditshme, për shqiptarët dhe miqtë e tyre ajo është gjuhë e bukur”, shkruan Berisha.

About Redaksia

Check Also

Afera “5D”/ Këlliçi: Prokurori Braho po kursen kreun e organizatës kriminale Erion Veliaj!

DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, BELIND KËLLIÇI: Të nderuar qytetarë, Po bëhen tashmë …

Leave a Reply