Mziu: Pushteti vendor nuk ka qënë i pavarur

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu deklaroi ditën e sotme se Kosova ka qeverisje më të sukessshme se Shqipëria edhe pse ka vetëm 13 vite shtet. Në Komisionin e Reformës Territoriale, Mziu u shpreh se pushteti qëndror nuk ka qënë asnjëher i pavarur.

“Kosova 13 vite shtet dhe ka qeverisje më të suksesshme se ne. Nëse ka një vend në vendet e Ballkanit, Kosova është e para, nëse bëjmë një copy-paste të funksionimi të Kosovës në Shqipëri, do të ishte gjëja më e mirë për të funksionuar pushteti vendor. Nuk them se është koha e pamjaftueshme por është vullneti. Pushteti vendor nuk ka qënë i pavarur”, deklaroi Mziu.

About Redaksia

Check Also

Edi Rama, një vasal i shpifur! Turpi i kombit, turpi i Europës!

Kryetari i PD, Sali Berisha shkruan në një postim në Facebook se, Edi Rama është …

Leave a Reply

Your email address will not be published.