Zjarri në Butrinti, Zhupa: Sa herë duehn hapur toka të reja për ndërtime bie një zjarr i papritur

Një zjarr io papritur ka rënë në Parkun e Butriniti. Zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të gjerë brenda parkut Kombëtar të mbrojtur. Deputetja e PD, Ina Zhupa ka reguar duke e cilësuar këtë ngjarje të qëllimshme.

Zhupashkruan në reagimin e saj se, sa herë ka afera dhe nevojë për të fshehur krimin, e për të hapur toka të reja për ndërtime bie një zjarr i papritur.

Reagimi

Sa herë ka afera dhe nevojë për të fshehur krimin, e për të hapur toka të reja për ndërtime bie një zjarr i papritur.

Zjarr brenda Parkut Kombëtar të Butrintit nuk është gjë tjetër veçse fillimi i planit për ndërtime aty.

Institucione të kapura që bëhen pjesë e planeve mafioze për shkatërrimin e pjesës së gjelbëruar të Butrintit.

About Redaksia

Check Also

SHISH përgjoi blerjen e votave në Kukës me tenderat fiktiv të OSHEE, Rama…

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë sot një denoncim publik, duke lëshuar akuza për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *