Krimi nuk ndalet, vritet një person në Pogradec

Një krim i rëndë ka ndodhur në Pogradec, rreth orës 17:50 minuta. Burime nga policia kanë bërë të ditur se 63-vjeçari me inicialet F. M., ka qëlluar me thikë duke vrarë Safer Yskollarin, 65 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gështenjas, ndërsa trupi i pajetë ndodhet në morg.

Njoftimi i policisë së Pogradecit.

Më datë 07.09.2022, rreth orës 17:50, në fshatin Gështenjas, Pogradec, gjatë një konflikti, shtetasi F. M., 63 vjeç, dyshohet se ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin S. H., rreth 65 vjeç, i cili u transportua në Spitalin e Pogradecit, ku si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë.

Nga ana e Policisë, po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit dhe vënien e tij para përgjegjësisë ligjore. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

About Redaksia

Check Also

Foto/ Kryebashkiaku i Librazhdit, jo një por dy makina me targa false

S’ka një, por dy makina me targa false. Kryetari i Bashkisë së Librazhdit Kastriot Gurra qarkullon …

Leave a Reply

Your email address will not be published.