Berisha: Asnjë djegës nuk u ndërtua, tani shqiptarët paguajnë 430 milionë euro gjobë

Merr e firmos aferën e djegësve, 430 milionë euro. Në vitin 2015 ka filluar. Asnjë djegës nuk është më në punë. Edhe Elbasani që punoi disa muaj apo vite, se di tani, tani është jashtëfunksioni. Pse? Sepse edhe ai ishte i çmontuar në Tiçino, pasi ishte jashtëpërdorimit dhe u vendos këtu e nuk punon më. Por taksapaguesit shqiptarë tani paguajnë 430 milionë euro gjobë. Që të gjitha të vjedhura dhe të ndara mes Edi Ramës, Engjëll Agaçit, Arben Ahmetaj, Erion Veliaj dhe Lefter Kokës.

Do thoni ju, po ti ku e di? Po e di unë, edhe ju duhet ta dini. Për një kryeministër, ministër, që të mos bëjë keq, që të mos mund të pasurohet vetë ka ligje. Në rast se ai zbaton ligjin nuk mund të grabisë. Por kur ai shkel ligjin e bën vetëm për veten e tij.

Edi Ramës i tha Agjencia Kombëtare për Prokurimet Publike; Mos firmos sepse nuk lejohet me procedurën me negociata të mbyllura. Ai firmosi, pasi se nuk kishin gjetur një mekanizëm për të mbushur valixhet me euro. Sot asnjë djegës, dy djegësit, Fieri dhe Tirana nuk janë ndërtuar fare, por as i Elbasani nuk punon.

Të njëjtën gje bënë me Butrintin, Portin e Durrësit dhe me radhë.

 

About Redaksia

Check Also

Dokumentat e hakerave, dy ministra dhe dy deputetë të Ramës kontigjentë krimi

Spiropali, Peleshi, Kodheli dhe deputeti tjetwr i PS Luan Duzha janë kontigjentë krimi sipas dokumentave …

Leave a Reply

Your email address will not be published.