Kosova publikon çmimet e reja të karburanteve, benzina vetëm 1500 lekë/litri

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për të premten.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.70 euro për litër, i benzinës me 1.36 euro dhe i gazit me 0.76 euro.

Nga kjo, çmimet e derivateve të naftës kanë mbetur të njëjta me të enjten.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së premtes dhe janë të vlefshme për 24 orë.

Kësisoj, MINT do të caktojë çdo ditë çmimet tavan për shitjen e derivateve.

Çmimi i naftës në Kosovës në javët e fundit ka shënuar vlera rekorde, për t’u rritur dita-ditës.

About Redaksia2

Check Also

Bugajski: Serbia mund të krijojë konflikt të gjerë nëse merr përgjigje të dobët nga Uashingtoni

Njohësi i çështjeve të Ballkanit, Janusz Bugajski, ka thënë se presidenti serb Aleksandër Vuçiq posedon …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *