Shtyhen ndeshjet e Premierligës

Ndeshjet e Premierligës këtë fundjavë janë shtyrë, për shkak të vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II.

Britania e Madhe ka vendosur sot 17 ditë ditë zie për vdekjen e Mbretëreshës, ndërsa Premierliga në mbledhjen e mbajtur sot vendosi ta shtyjë raundin e shtatë.

“Për ta nderuar jetën e saj të jashtëzakonshme dhe kontributin për kombin dhe si shenjë respekti, ndeshjet e Premierligës këtë fundjavë do të shtyhen, përfshirë ndeshjen e së hënës”, thuhej ndër tjera në njoftim.

About Redaksia

Check Also

Osmani: Kosova u bë anëtare e FIFA-s falë Infantinos dhe ikonës së futbollit, Fadil Vokrri

Në vazhdën e takimeve të presidentit të FIFA-s, Gianni Infantinos në Kosovë, ai ka takuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published.