TIMS bie sërish, në Qafë Thanë e Gorricë punohet me regjistra manualë

Sistemi TIMS ka shfaqur sërish probleme në Shqipëri. Më konkretisht në pikat e kalimit kufitar të Gorricës dhe Qafë Thanës, të cilat lidhin Republikën e Shqipërisë dhe Maqedoninë e Veriut, po punohet me regjistra manualë dhe jo sistem teknologjik.

Kjo pasi TIMS ka dalë jashtë kontrollit. Në Qafë Thanë sistemi herë pas here ka probleme, ç’ka ka detyruar punonjësit e pikës kufitare të funksionojnë me regjistra manual. Në Gorricë kjo procedurë por ndiqet që prej mëngjesit të sotëm. Këto problematika rikthejnë sulmin e hakerave në vendin tonë, pas të cilëve është deklaruar se fshihen iranianët.

About Redaksia

Check Also

SHISH përgjoi blerjen e votave në Kukës me tenderat fiktiv të OSHEE, Rama…

Kryetari i PD, Sali Berisha ka bërë sot një denoncim publik, duke lëshuar akuza për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *