Berisha takon zv/presidentin e grupit parlamentar të Partive Popullore Europiane

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka pritur në një takim zv/Presidentin e grupit parlamentar të Partive Popullore Europiane në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës, Lorinc Nasca. Berisha shkruan se gjatë takimit është diskutuar për situatën dhe zhvillimet politike në Shqipëri.

Postimi i kreut të PD, Berisha

Takim me deputetin, Lorinc Nacsa, zëdhënës në Parlamentin e Hungarisë dhe Zv/President i grupit parlamentar të EPP në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës.

Të dashur miq, me deputetin Lorinc Nacsa, zëdhënës në Parlamentin e Hungarisë, Zv/President i grupit parlamentar të EPP në Asamblene Parlamentare të Këshillit të Europës, pata një takim të frytshëm. Në takim diskutuam gjerësisht mbi situatën dhe zhvillimet dramatike në Shqipëri, përpjekjet e Partisë Demokratike dhe opozitës shqiptare, në mbrojtje të vlerave të demokracisë në kushtet e vendosjes së monizmit të plote, shtetit njëpartiak të Edi Ramës. Diskutimet ishin të hapura dhe kaluan në mirëkuptim të plotë. #sb

About Redaksia

Check Also

Kim-Ramës: Kush e ka në dorë këtë vend, kriminelët apo qytetarët?

CFARE THA AMBASADORJA KIM PAK DITE ME PARE Yuri Kim: Mendoj se Shqipëria ka një …

Leave a Reply

Your email address will not be published.