Berisha: Qëndrim cinik i Edi Ramës ndaj pedagogëve të universiteteve!

Kryetari i PD, Sali Berisha ka reaguar pas takimit të dështuar të ministres së Arsimit Evis Kushi me pedagogët në lidhje me kërkesa e këtyre të fundit për rritjen e pagave dhe mbështetjen financiare të studentave.

‘Qëndrim cinik i Edi Ramës ndaj pedagogeve të universiteteve! Zonja Kushi me porosi të Ramës sillet si zonja askushi’, shkruan Berisha në Facebook.

Reagimi

Qendrim cinik i Edi Rames ndaj pedagogeve te universiteteve!

Zonja Kushi me porosi te Rames sillet si zonja Askushi!

Ajo, ne emer te Edit refuzon kerkesat minimaliste te pedagogeve per pagat dhe kushtet tjera minimale per universitetet.

Pedagoget shpallin 5 tetorin diten e greves se pergjithshme!

Mbeshtetje te plote pedagove greviste!

Denim qendrimit cinik te Edi Rames! #sb

About Redaksia

Check Also

Berisha i kujton Yuri Kim çfarë ndodhi në ’97: Një ambasadore u largua, por jo SHBA

Kryetari i PD, Berisha i kujtoi ambasadores Yuri Kim se nuk ka pasur asnjë ndërprerje …

Leave a Reply

Your email address will not be published.