Farsa e regjimit, arreston mjekun për 20 mijë lekë, por nuk prek hajdutët 420 milionë euro të inceneratorëve

Farsa e regjimit me arestimin e një mjeku me 20 mij^ lekë, ndërsa nukprek hajdutët 420 milionë të inceneratorëve.

Një operacion policor është kryer mesditën e të premtes në Spitalin e Traumës në Tiranë. Mjeku i Spitalit të Traumës Fitim Marku është shoqëruar në Komisariat me akuzën e korrupsionit.

Mësohet se ka qenë një agjent i policisë së Tiranës i cili u paraqit si pacient dhe i dha 20 mijë lekë, e më pas ndërhyri për arrestimin e tij. Policia nuk ka ende një deklaratë zyrtare mbi këtë aksion. Mësohet se ndaj mjekut ka pasur ankesa te shpeshta se kerkonte rryshfet. Shihni pamjet më poshtë.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Nuk është marrë asnjë masë e vetme për mbrojtjen e sistemeve

Unë informoj gjithashtu se nga data 15 korrik deri më sot, nuk është marrë asnjë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.