Berisha: Rama po i shndërron universitetet në “mollë të ndaluar” për shqiptarët!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në një takim me studentët në selinë blu deklaroi këtë pasdite se kryeministri Edi Rama, po i shndërron universitetet në mollë të ndaluar për shqiptarët.

“Universitetet qëkur janë krijuar, ndër të tjera kanë patur mision luftën kundër varfërisë, direkt duke shkolluar fëmijët e familjeve të varfra dhe të zonave të varfra. Çfarë bëri Edi Rama me parimet e mëparshme të universiteteve me pranim selektiv?

Rriti mesatare. Por ju duhet ta dini që rritja e mesatares godet dhe goditi zonat e varfra të vendit. Një gjimnaz i Tiranës ka sigurisht një mesatare më të lartë se e gjithë Shqipëria.

Dhe po t’i marrësh pastaj me zona qarqe të tëra, fëmijët mbesin pa ardhur në universitet, ose vijnë me raste ekzotike, se të tjerët nuk kanë mesatare”, tha Berisha.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Ky regjim i shëmtuar bëri gjithçka që protesta jonë të mos zhvillohej, Rama kreu një akt prej krimineli

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur për mediat edhe nga shkallët e selisë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.