Vdekja e Lear Kurtit, Meta: Rama, frymëzues i dhunës, policët sillen si kriminelë

Ilir META

Jo më larg se 100 metra nga truama pse nuk u transportua direkt në spital por në komisariat

Si u lejua që dhe në krevatin e spitalit i shtruar Lear Kurti ka qenë me pranga në duar?
A kanë pasur kamera trupi policët?

A kanë funksionuar kamerat në komisariat?

A ka pasur komunikim të patrullës me sallën operative dhe a është regjistruar?

Nëse ka gëlltitur qesen pse nuk u pritën analizat toksikologjike?

Pse u ndryshua versioni nga sëmundje zemre në epilepsi e më pas tek gëlltitja e qeses?

A është marrë miratimi i familjes për kryerjen e autopsisë?

Janë tronditëse dëshmitë e shokut të ngushtë prezent në vendngjarje e nënës së tij që pasqyrojnë veprimet barbare e të dhunshme të policisë së Ramës.

Policia e Edi Ramës që dhunon të rinjtë e të rejat në protesta, me policë të maskuar me xhupa që sillen si kriminelë e që nuk kursejnë as gazetarët me dhunën e tyre.

Kjo situatë kriminale që ka mbështetës e frymëzues Ramën ka zgjidhje largimin e menjëhershëm të Ramës, ministrit të Brendshëm Çuçi si përgjegjës të krimeve shtetërore të përsëritura, të procedohet Ardi Veliu, manipulues.

Prokuroria të zbardhë ngjarjen jashtë çdo ndërhyrje e presioni qeveritar.

Koha nuk pret për të parandaluar vrasje të tjera nga policia e patronazhistëve të Ramës që i duhet vetëm për të vjedhur vota e për të dhunuar qytetarët.

About Redaksia

Check Also

BIRN: PS kundër hetimit parlamentar të Ilir Beqjas për PPP-të në shëndetësi

Mazhoranca socialiste ka kundërshtuar të premten në Konferencën e Kryetarëve kërkesat e opozitës për ngritjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *