Rrëzim i regjimit, Shqipëria në këmbë dhe e bashkuar me 12 nentor

E gjithë Shqipëria në këmbë për rrëzimin e regjimit duke nisur nga protesta e 12 nëntorit. Rrëshqitja e vendit drejt një vendi autoritar monist dikton një reagim masiv të të gjithë shqiptarëve kundër diktaturës së oligarkisë të kthyer në sistem.

Thirrja e Kryetarit të PD, Berisha është pasuar nga reagimi i Metës në mbështetje të protestës ndërsa e gjithë Shqiëri do të bashkohet në këtë reagim të madh popullor me 12 nëntor.

Përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, kreu i PL-së shpreh mbështetjen për këtë protestë, duke thënë se koha e demokracisë direkte po vjen.

“Mbështetje totale për protestën madhështore të 12 Nëntorit! Shqiptarët më të bashkuar se kurrë drejt Referendumit dhe Primareve! Koha e Demokracisë direkte po vjen!”, shkruan Meta.

About Redaksia

Check Also

Ymer Barçi prezanton kandidaturën në Primare për Bashkinë e Matit

Të dashur demokratë, anëtarë e simpatizantë Të dashur matjanë! Të nderuar zonja dhe zotërinj! Unë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.