Një tjetër deputete i bashkohet Berishës në mbledhjen e Grupit Parlamentar

Deputetja demokrate e Lezhës, Lindita Metaliaj i është bashkuar për herë të parë mbledhjes së grupit parlamentar të thirrur sot nga kreu i PD-së Sali Berisha në selinë blu.

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka paraqitur sot para Grupit parlamentar të PD-së dhe mbarë opinionit, projektligjin që ka përgatitur Partia Demokratike për të ndaluar qeveritarët e vendit të përfshirë në korrupsion dhe abuzime të rënda, që t’i shpëtojnë drejtësisë.

Berisha e ka shpjeguar qartë se cili është ndryshimi që PD-ja kërkon të bëjë në ligjin për parashkrimin.

Sipas burimeve për mediat, Tomorr Alizoti ka pranuar të jetë drejtues politik i Beratit.

About Redaksia

Check Also

Ymer Barçi prezanton kandidaturën në Primare për Bashkinë e Matit

Të dashur demokratë, anëtarë e simpatizantë Të dashur matjanë! Të nderuar zonja dhe zotërinj! Unë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.