United publikon filmin për numrin 7, Ronaldo zbulon se si e mori këtë numër

Manchester United më në fund ka publikuar një film rreth numrit 7, publikimin e të cilit besohet se e shtyu verës për shkak se Cristiano Ronaldo kishte kërkuar të largohet.

Videoja, e cila mund të shikohet e plotë në kanalin zyrtar të klubit në “YouTube”, përmban intervista me David Beckham, Ronaldon, Eric Cantona, Bryan Robson dhe Ella Toone, transmeton Gazeta Express.

Këta lojtarë ikonë të Man Unitedit shpjegojnë se si është të të japin fanellën me numrin 7 dhe të jetojnë momentet e tyre më të mira në karrierë.

Brenda klipit tetë minuta, Ronaldo është një tipar kyç. Ai e përshkruan fanellën me numër 7 si një “numër mitik në këtë klub”, ndërsa shpjegon edhe historinë e tij.

“Të gjithë lojtarët e dinë, si në Manchester, ashtu edhe në mbarë botën, se numri shtatë është një numër mitik në këtë klub. Në fillimin që nënshkrova për Manchesterin, isha shumë nervoz për të parë stadiumin e plotë. Pasioni që tifozët kanë për futbollin më befasoi shumë. Sir Alex Ferguson më tha se do të marrësh numrin 7”, thotë fillimisht portugezi.

“Ishte ai lloj momenti që nuk e harron kurrë. E dija historinë e numrit 7 në këtë klub.  Isha nervoz, por në të njëjtën kohë ndihesha mirë pasi një trajneri me përvojë, personi me përvojë, ai e dinte se Cristiano është djali i duhur për të mbajtur atë fanellë”, shton ai.

Më vonë në video Ronaldo është filmuar duke parë në fushën në  “Old Trafford” dhe pyetet se si ndihej në kohën kur iu ofrua fanella. “Emocionuese. Shumë emocionuese”, përgjigjet 37-vjeçari.

 

About Redaksia

Check Also

Xhaka i shan serbët shqip

Ka ndodhur një përleshje në ndeshjen e Zvicrës përballë serbisë. Ishte minuta e 67-të e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.