Rama u mbylli kopshtin, PD mirëpriti prindërit bashkë me fëmijët për disa orë në zyrat e saj

Kreu i PD, Sali Berisha, priti në takim një përfaqësi prindërish të kopshtit, “Zybejde Hanim” pranë institucionit arsimor “Turgut Ozal” së bashku me fëmijët e tyre.

Ndërkohë që prindërit ndiqnin takimin, fëmijët shfrytëzuan këtë kohë për të luajtur me njëri-tjetrin në zyrat e PD.

Ata patën mundësi që të takoheshin dhe çmalleshin dhe të takonin shokët dhe shoqet që nuk i takojnë prej 3 muajsh, pas mbylljes së padrejtë që iu bë kopshtit të tyre nga qeveria Rama.

Gumëzhimat dhe zërat e tyre gazmorë i dhanë selisë së Partisë Demokratike një atmosferë mjaft të bukur.

Kopshti privat “Zubeyde Hanim” në datën 23 Shtator 2022, u detyrua të mbyllë aktivitetin pas 24 vitesh mësimdhënie në Shqipëri, me urdhër të Ministrisë së Arsimit.

Përfaqësuesit e kopshtit, pjesë e shoqërisë “Turgut Ozal”, akuzuan institucionet shqiptare për këtë veprim antiligjor dhe të urdhëruar politikisht.

About Redaksia

Check Also

Si e fshehu SPAK emrin e Amant Josifit, Policia spanjolle kërkoi arrestimin e tij

Operacioni i madh ndërkombëtar i emërtuar “FRIDA-REFOX” u zhvillua në datat 8 dhe 9 nëntor …

Leave a Reply

Your email address will not be published.