Klubi reklamë për shitje, Manchester fshin postimin në Twitter pas reagimit të tifozëve

Tifozët e Manchester United kanë reaguar ndaj vendimit ‘të paturpshëm’ të klubit për të fshirë një postim në Twitter që reklamonte shitjen e tyre të së ‘Premtes së Zezë.’

Llogaria zyrtare në Twitter e “Djajve të Kuq” shkroi një postim duke promovuar zbritjet e tyre aktuale, por e fshiu mesazhin menjëherë pas kësaj.

Shumë besojnë se kjo është bërë si reagim ndaj intervistës bombë të Cristiano Ronaldos, ku ai e quajti Unitedin ‘një klub marketingu’.

Dhe tani fansat kanë reaguar në rrjetet sociale për vendimin e klubit për të hequr postimin e tyre vetëm disa orë pasi ishin shfaqur citate të reja nga intervista e Ronaldos.

Në klipet më të fundit të publikuara nga intervista e tij, e cila do të transmetohet e plotë në TalkTV këtë javë, sulmuesi goditi pronarët e United, Joel dhe Avram Glazer.

“Pronarët e klubit, Glazers, nuk kujdesen për klubin”, tha ai.

“Dua të them, sporti profesional, siç e dini këtë, Manchester (United) është një klub marketingu.

“Ata do t’i marrin paratë nga marketingu – sporti, për mendimin tim nuk u intereson shumë.”

Ajo pjesë e intervistës u shfaq në afatet kohore në Twitter në orën 22:00.

Në orën 22:21, llogaria zyrtare e United shpalli një shitje të së Premtes së Zezë, përpara se ta fshinte shpejt.

Një përdorues i rrjeteve sociale shkroi: ‘Vëllai, lojtari yt më i madh po bën thirrje për pronësinë e klubit dhe ti po promovon marrëveshjet e së Premtes së Zezë? Vetëm klubi im është kaq i paturpshëm. #GlazersOut’.

‘Gjithçka do të humbasë dhe ju jeni këtu duke postuar ofertat e së Premtes së Zezë! Ky klub është gazmor”, tha një tjetër.

“Mendoj se është e përshtatshme ajo video e tij duke thirrur Glazers. Dhe më pas një postim në Tëitter (tani i fshirë) që promovonte ofertat e së Premtes së Zezë në dyqanin e Man United u ngrit”, tha një tifoz.

Ndërsa intervista vazhdoi, Ronaldo gjithashtu u bëri thirrje tifozëve që të vazhdojnë protestën e tyre kundër pronësisë së Glazers.

Ai tha: “Tifozët, ata kanë gjithmonë të drejtë. Mendoj se tifozët duhet ta dinë të vërtetën – tani që lojtarët… ne duam më të mirën për klubin.

“Unë dua më të mirën e klubit. Kjo është arsyeja pse unë vij në Manchester United. Kjo është arsyeja pse unë e dua këtë klub.

“Ju keni disa gjëra brenda klubit që nuk e ndihmojnë Manchester (United) të arrijë nivelin më të lartë si City, Liverpool dhe madje edhe tani Arsenali, për shembull… që është e komplikuar, është e vështirë”.

‘Pronarët e Manchester United nuk kujdesen për klubin’, tha Cristiano Ronaldo.

About Redaksia

Check Also

Xhaka i shan serbët shqip

Ka ndodhur një përleshje në ndeshjen e Zvicrës përballë serbisë. Ishte minuta e 67-të e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.