?????????????????????????????????????????????????????????

Vrima e gjirizit, që tapën ja kanë hequr kur ishte i vogël, paska jashtëqitur prapë sot

Nga Edi PALOKA

Vrima e gjirizit, qe tapen mbrapa ja kane hequr qe te vogel neper lulishtet e Tiranes, paska jashteqitur prape sot.

Sigurisht, qellimi i pare eshte te terheqi vemendjen nga vjedhja me e madhe qe po ju ben shqiptareve. Po dhe kenaqesia perverse per te fyer e poshtruar ata qe ka perballe, nderkohe qe fshihet pas punonjesve te Gardes. E ka patur kete deshire perverse qe ne rini, po atehere nuk i dilte mire se nuk kishte ku fshihej… E sa here hante dru ai rrugeve, taksiratet i vuanin pastaj Kristaqi me Aneten ne shtepi, deri sa u detyruan ta mbyllnin tek spitali 5!

Sa per pyetjen se “perse ka dale i djersitur nga seanca”, pyesni ata qe ”i ngrohin pjaten”. E dijne te gjithe ata qe i qendrojne afer psene e fjalimeve te gjata  ne seancat e sikletshme ne Parlament dhe djersitjen e keputjen e menjehershme pas percartjes euforike. Eshte thjeshte efekti i vizave qe thith perpara se te hyj ne salle dhe me pas zgerlaqja, pasi i del efekti i dozes qe ka marre.

Prandaj nuk ka pranuar kurre qe te futet testi i droges per deputetet ne Kuvend kur jane ngritur akuza per kete çeshtje. Kete e kemi kryeminister sot e vazhdon te sillet si sulltan qe njerzit i duken dele e ca me keq se dele.

About Redaksia

Check Also

Protesta, Berisha përshëndet liderët europianë: Garantojmë siguri të plotë miqve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e konsideroi si antikushtetues dhe të diktuar nga Edi Rama refuzimin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.