Belgjika eliminohet nga Botërori, kualifikohet Kroacia

Kroacia dhe Belgjika e kanë mbyllur ndeshjen me barazim pa gola. Rrjedhimisht, i bie që Kroacia është kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Në anën tjetër, Belgjika që ishte favorite për ta mbyllur e para grupin, është eliminuar si e treta në grup.

Maroku është ekipi që e mbylli grupin në vendin e parë me shtatë pikë. E dyta ishte Kroacia me pesë pikë, kurse Belgjika e treta me vetëm një pikë më pak. Kanadaja krejt e fundit pa pikë të grumbulluara.

About Redaksia

Check Also

Guardiola pranon se ka një shqetësim të madh para ndeshjes ndaj Real Madridit

Pep Guardiola ka shfaqur shqetësimin e tij për gjendjen fizike të skuadrës përpara ndeshjes së …

Leave a Reply