Bozdo publikon rezultatet zyrtare: Fituesit e primareve në 14 bashki

Partia Demokratike ka bërë publike rezultatet e para zyrtare në lidhje me primaret e zhvilluara ditën e dielë, 4 dhjetor 2022.
Deklarata e Eno Bozdos nga selia e PD
Bazuar në procesverbalet origjinale të ardhurat nga Komisionet e Votimit dhe Numërimit në degët e mëposhtme, KOKOE shpall fituesit sa më poshtë për bashkitë përkatëse.

BASHKIA SHKODER
Bardh Spahia-1,386-99.21%

BASHKIA VAU DEJES
Zef Hila-722-82%

BASHKIA PRRENJAS
Suzana Topi-150-69%

BASHKIA SKRAPAR
Eugen Mustafallari-156-100%

BASHKIA MEMALIAJ
Albert Malaj-255-94%

BASHKIA GRAMSH
Hasim Çekrezi-302-96%

BASHKIA SELENICE
Leonard Rakipaj-269-76%

BASHKIA RROGOZHINE
Shkëlqim Hoxha-299-96 %

BASHKIA URA VAJGURORE
Gentian Meçi-188-68%

BASHKIA MALIQ
Alfred Gega-920-74%

BASHKIA VORE
Indrit Hoxha-125-83%

BASHKIA POGRADEC
Zini Tollozhina-291-50.17%

BASHKIA PUKE
Rrok Dodaj-285-51%

BASHKIA PEQIN
Mustafa Pashja-250-68%

About Redaksia

Check Also

Muça mbron Taulant Ballën: S’më ka urdhëruar askush për të marrë të dhënat e TIMS

Drejtori i Teknologjisë së Informacionit në Policinë e Shtetit, Ervin Muça ka mohuar akuzat në …

Leave a Reply