E pabesueshme, Maroku eliminon Spanjën!

Maroku ka arritur ta eliminojë Spanjën në 1/8 e finales së Kupës së Botës. Marokenët triumfuan vetëm pas ekzekutimit të penalltive, për t’u kualifikuar në çerekfinale. Rezultati pas 120 minutave ishte ai i fillimit të ndeshjes, 0:0.

Loja e rregullt prej 90 minutave u mbyll baras dhe pa gola. Në penallti, Maroku ishte fantastik, duke triumfuar 3:0.

Fituesi nga kjo përballje do të sigurojë kalimin për në çerekfinale, aty ku do të takohet me fituesin nga ndeshja mes Portugalisë dhe Zvicrës.

About Redaksia

Check Also

Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe shpallet kampion i Italisë

Interi ka siguruar matematikisht titullin në Serie A, duke shënuar kështu yllin e dytë në …

Leave a Reply