Protestuesit nisin marshimin nga sheshi Skënderbej drejt Bulevardit, mesazhe për liderët e BE

Me pankarta në duar qytetarë të shumtë i janë drejtuar Bulevardit, ‘Dëshmorët e Kombit’.

Protestuesit po marshojnë drejt Kryeministrit me pankarta dhe banderola që përmbajnë mesazhe pro Bashkimit Europian, në një kohë kur liderët e 27 vendeve ndodhen në Tiranë për samitin e BE.

“Europe, throw us a life vest!”, (‘Europë, na hidh një jelek shpëtimi’), shkruhet në një prej pankartave që mbahet nga protestuesit.

Protesta e opozitës, mbahet në të njëjtën kohë me takimin që po zhvillohet me liderët europianë.

About Redaksia

Check Also

Në dreq Ambasadorë memecë ndaj hajdutërisë mafioze

Ne dreq Ambasadoret memecë ndaj hajdurise mafioze te pandeshkuar te Rames e Veliajt dhe llafane …

Leave a Reply