Reagon SHBA: Të skandalizuar nga sulmi ndaj Berishës

SHBA reagon për sulmin ndaj kreut të PD, Sali Berisha. Nje zedhenes i ambasades se SHBA deklaroi: U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj nje anetari te parlamentit dhe presim qe autoritetet ta hetojne plotesisht incidentin. Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirine e fjales ne perputhje me ligjin

About Redaksia

Check Also

Prokuroria Federale në SHBA kërkon zbardhjen e mesazheve sekrete mes Ramës dhe McGonigal

Mattathias Schvarz, gazetari investigativ amerikan i cili ka publikuar një artikull të gjatë për Allison …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *