Berisha-Ramës: Nuk do të kursejmë asgjë, jetën e japim votën nuk e falim!

Kreu i PD, Sali Berisha është shprehur se, Partia Demokratike nuk do të lejojë askënd të cënojë demokracinë. Berisha nuk i ndali akuzat as ndaj kryeministrit Edi Rama për të cilin tha se ka krijuar sistemin e patronazhistëve për të vrarë votën,

“Sot jemi më të fuqishëm se çfarë ishim në 1990. Sot misioni bazë është të rikthejë votën e lirë për qytetarët shqiptarë. Motoja do të jetë, jetën e japim votën nuk e falim”, tha Berisha.

Gjatë fjalës së tij në 32-vjetorin e themelimit të PD, Berisha tha se, gjatë këtyre viteve në opozitë, PD e drejtuar nga Basha ka tradhtuar interesat e qytetarëve dhe ka bashkëpunuar me kryeministrin Edi Rama.

About Redaksia

Check Also

Gazetarja denoncon skandalin tjetër/Drejtorët i dhanë vetes tenderin për prishjen e 22 pallateve

Ola Xama ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku foli …

Leave a Reply