Operacioni i shpëtimit të emigrantëve nga Kanali Anglez, bilanci pritet të rëndohet

Dalin pamjet e para nga operacioni i shpëtimit të emigrantëve nga Kanali Anglez. Fotot e para janë të siguruara ekskluzivisht nga Sky News dhe tregojnë një numër migrantësh që shpëtohen nga një varkë.

Ata kanë veshur jelek shpëtimi dhe po ndihmohen në një varkë shpëtimi “Dungeness”.

Mendohet se deri më tani janë 43 të shpëtuar dhe 3 persona të vdekur, por bilanci pritet që të rëndohet gjatë orëve në vazhdim.

About Redaksia

Check Also

Gazetarja denoncon skandalin tjetër/Drejtorët i dhanë vetes tenderin për prishjen e 22 pallateve

Ola Xama ka qenë e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku foli …

Leave a Reply