E veçanta e pelerinës që veshi Mesi

Lionel Messi mori Kupën e Botës pas një fitoreje madhështore në Kupën e Botës 2022 ndaj Francës.

Sapo Leo mori medaljen, atij iu dha një pelerinë e errët e cila u përgatit dhe u vu mbi supet e numrit 10 nga Tamim ibn Hamad Al-Thani. Messi nuk e kuptoi menjëherë se si ta vishte siç duhet.

Çfarë është ajo?

Kjo është një pelerinë dhe përdoret si xhaketë ose si pallto, ndërsaa ajo është e qëndisur me ar.

About Redaksia

Check Also

Vokshi: Kjo është dhuna për të cilën ndërkombëtarët nuk folën!

Nga Albana VOKSHI Pas protestës së djeshme, e treta në radhë para bashkisë, organizuar nga …

Leave a Reply