Çfarë loje e pabesueshme prej tij! Por në fund ai është humbësi…

BILD

Kylian Mbappe u ul në stol. Me këmbët e hapura. Zhgënjimi është i dukshëm. Qindra blice fotografësh shkëlqejnë mbi të. Duke kërkuar për një lot. Ose dy…

Thuajse i vetëm, ai e dërgoi Francën shumë pranë Kupës së Botës. Pasi rezultati ishte 2-0, ai e ngriti temperaturën në qiell brenda 94 sekondash. Me dy golat e tij, ‘Les Bleus’ shkuan në kohën shtesë.

Edhe në minutat shtesë, ai ishte aty kur duhej. Me golin e tij nga pika e bardhë, Franca shkoi drejt penalltive. Ai ishte sërish aty dhe e shndërroi në gol edhe 11-metërshin e tretë.

Mbappe nuk mund të ngushëllohej në fushë. Presidenti Emmanuel Macron tenton duke i përkëdhelur kokën.

Pak më vonë, Mbappe-së iu desh të dilte dy herë në skenë. Fillimisht mori trofeun e golashënuesit më të mirë të turneut, më pas iu desh të pranonte medaljen e argjendtë.

Kuptohet qartë pse Mbappe nuk donte të fliste me askënd më…

About Redaksia

Check Also

Guardiola pranon se ka një shqetësim të madh para ndeshjes ndaj Real Madridit

Pep Guardiola ka shfaqur shqetësimin e tij për gjendjen fizike të skuadrës përpara ndeshjes së …

Leave a Reply