Këlliçi: Më 14 maj kemi mundësinë për të dalë nga kjo prapambetje urbane

Kandidati i PD për Bashkinë e Tiranës për zgjedhjet lokale në 14 maj, Belind Këlliçi ka bërë një ecje nga bulevardi “Bajram Curri” tek “Ali Demi” për të parë gjendjen e infrastrukturës dhe për t’u përshëndetur e biseduar me qytetarët. Këlliçi tha se, Bashkia duhet t’i trajtojë e respektojë qytetarët në radhë të parë si njerëz e jo t’i shohë vetëm si burim financiar.

“Një ecje nga bulevardi “Bajram Curri” tek “Ali Demi” për të parë gjendjen e infrastrukturës dhe për t’u përshëndetur e biseduar me qytetarët.

Bashkia duhet t’i trajtojë e respektojë qytetarët në radhë të parë si njerëz e jo t’i shohë vetëm si burim financiar. Çdo institucion në varësi të Bashkisë Tiranë duhet të rrezatojë njerzillëk. E para Policia Bashkiake, që është bërë tmerri i 1 milion banorëve. Më 14 maj, ne kemi mundësinë e madhe për të dalë nga kjo prapambetje urbane”, u shpreh Këlliçi.

About Redaksia

Check Also

Këlliçi: 7 raste konkrete se ku fshihen paratë publike të vjedhura të inceneratorit fantazmë të Tiranës

DEKLARATË PËR MEDIA ANËTARI I KRYESISË NË PD, BELIND KËLLIÇI Të nderuar qytetarë, Jam sot …

Leave a Reply